Książki – po polsku

JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW.
Zastosowanie fotografii w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej.
Autorka: Dorota Raniszewska

Pierwsza na polskim rynku szersza publikacja o zastosowaniu fotografii w rozwoju osobistym i uzdrawianiu. Książka jest zapisem autentycznych doświadczeń i wiedzy zdobytych na polskim rynku. Podaje dużą ilość klarownie opisanych i opatrzonych zdjęciami przykładów do pracy: nad sobą samym, z grupami i klientami indywidualnymi. Dostarcza rzeczowej wiedzy dotyczącej wykorzystania fotografii w rozwoju. Książka jest nowatorska. Przełamuje standardy, aktywizuje. Opowiedziana jako historia dojrzewania osobowości refleksyjnej, empatycznej i odważnej, daje się wprost wykorzystać w praktyce każdego coacha, wychowawcy, terapeuty czy po prostu rodzica. Pomiędzy pięknymi zdjęciami i słowami stwarza czytelnikowi miejsce na autorefleksję.

Książka ukazała się w 2016 r. w j. polskim pod patronatem International Coach Federation. Od czerwca 2019 r. dostępna jest po angielsku w wersji drukowanej i na Kindle Amazon.com

Książka zawiera tematy:

 • Obraz, wizualność, myślenie wizualne pamięć wizualna
 • Wykorzystanie fotogafii w rozwoju osobistym
 • Jak adaptować Technki FotoTerapii do praktyki coachingu
 • Fotografia w coachingu – artykuł opublikowany w Coaching Review
 • Transkrypcja dwóch wywiadów o fotografii w coachingu

Liczba stron: 240

 

Kup
BARWY ZDROWIA. Twórcze spacerowanie
Autorka: Dorota Raniszewska | Partnerstwo: Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny | Współpraca wydawnicza: Fundacja MavoVox

Twórz w swoim życiu atmosferę harmonii, spokoju i radości. – Dorota Raniszewska. Barwy zdrowia zawierają scenariusze twórczych spacerów, podpowiadają proste i skuteczne sposoby na:
– pełne pozytywnych doznań życie,
– odprężenie,
– radzenie sobie w trudnych emocjonalnie chwilach.

To książka dla osób poszukujących harmonii, radości i poczucia szczęścia, chcących poprawić swoje zdrowie, odporność psychiczną, umiejętności regulacji emocji. Jest doskonałym przewodnikiem dla rodziców, wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą, instruktorów mindfulness czy kąpieli leśnych, opiekunów osób starszych. Polecam ją bardzo osobom i rodzinom w procesach zdrowienia. Książka Barwy zdrowia powstała we współpracy ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na rozwój Centrum Kryzysowego dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.

Przeczytaj: Recenzja literacka Joanny Cieszyńskiej z Epilogu

Liczba stron: 152.

 

 

Kup
KOBIETA
Autorka: Dorota Raniszewska

Każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu. I ta książka jest spotkaniem na krańcach – tam gdzie NIE oddalają nas od siebie poglądy: religijne, polityczne czy inne. Bo narodziny i śmierć, miłość i nienawiść, zdrowie i choroba, dobroczynność i czynienie zła nie zależą od wiary,  pochodzenia, zamieszkania czy wykształcenia. Na krańcach dróg nie ma różnic, bo tam dotyka się istoty życia: wolności, pasji, bliskości, miłości. Tam różnice zlewają się z horyzontem w jedną linię. Na początku drogi też ich nie było. Była jedna kropka – ja. Ja, kiedy się urodziłam i wszystko było przede mną. I dalej w życiu można się narodzić na nowo. Wierzę, że kiedy kobiety spotykają się ze sobą ponad różnicami i rozmawiają o tym, jak doświadczają siebie i świata, jako kobiety, zyskują szansę, aby odradzać się na nowo i odkrywać swoją siłę. One same i One razem. A Eta Kobi co  znaczy? To mój pseudonim literacki.

Liczba stron: 231

Kup
“BRYZA” – tomik poezji i fotografii z Bretanii.
Autorka: Dorota Raniszewska
To opowieść o wędrówce po klifach, wydmach, pustych plażach i wśród fal. Wiersze w językach polskim i francuskim.
Fr.: BREIZH raconte d’un voyage à travers les falaises, les dunes, les plages vides et parmi les vagues. Les poèmes sont en français et polonais. 
Kup
FOTOGRAFIE – sztuka samoświadomości
Autorka: Dorota Raniszewska

Książka zawiera 30 scenariuszy do wykorzystania w pracy rozwojowej – podczas sesji, albo pomiędzy sesjami jako praca własna, jak podczas warsztatów, czy lekcji. Wszystkie są moimi autorskimi ćwiczeniami, które proponowałam klientom w oparciu o ich bieżące potrzeby, a jednocześnie odnoszą się do uniwersalnych tematów w pracy rozwojowej i zasługują na upowszechnienie w moim uznaniu. Publikacja zawiera też 5 zapisów sesji coachingu, dzięki którym można prześledzić, jak budować sesję na wglądach inspirowanych obrazem. Wstęp do książki stanowi wprowadzenie na temat natury i roli obrazu w rozwoju człowieka i jest opatrzony przykładami wypowiedzi klientów.

Kup

Książka „Fotografie – sztuka samoświadomości” oferuje szereg praktycznych narzędzi do głębokiej pracy coachingowej, mentoringowej, szkoleniowej z dorosłymi i młodzieżą, a nawet dziećmi. Pozostając pod wrażeniem – szczerze polecam.

Andrzej Cieplak, mentor i coach EMCC – Senior Practitioner, mentor mentorów i liderów, trener biznesu |  www.andrzej.cieplak.com

Książka Doroty ma charakter czysto praktyczny. Można wykorzystać zarówno pełne scenariusze z książki, jak i wybrane pytania. Celem jest samopoznanie uczestników, przywracanie do równowagi, a także zrozumienie własnych potrzeb, wartości czy motywacji. W dzisiejszych czasach jest to bezcenne.

Agnieszka Kaseja, master coach i mentorka EMCC EIA MP, akredytowana globalnie superwizorka coachingu i mentoringu ESIA | www.agnieszka.kaseja.com

Książka Doroty Raniszewskiej to nie tylko opis ważnej formy pracy, ale przede wszystkim praktyczny przewodnik dla tych wszystkich, którzy chcą swoim klientom i podopiecznym pomóc w zrozumieniu siebie i otaczającego świata, którego to świata fotografie są tak integralną częścią. 

Arkadiusz Walczak, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

E-booki

SPOKÓJ I RADOŚĆ W DOMU. Moc Fotografii
Autorka: Dorota Raniszewska

Stworzyłam ten inspirujący eBook na początku pandemii, aby rozpowszechniać pomysły na to, jak używać fotografii do uspokajania umysłu, przywracania poczucia sensu i ciągłości oraz chwil radości w domu.E-book zawiera rozdziały dotyczące:

 • O tym, jak wzmacniać poczucie bezpieczeństwa i wartości u dzieci i młodzieży dzięki zdjęciom rodzinnym
 • O tym, jak fotografowanie pomaga zatrzymać gonitwę myśli i odzyskać spokój wewnętrzny
 • O tym, jak w prosty i kreatywny sposób wykorzystać fotografię do wspólnej zabawy, która sprawia dużo radości
 • O prowadzeniu dziennika, aby przywracać poczucie sensu i ciągłości
 • O wspólnym oglądaniu zdjęć
 • Inspiracje

Liczba stron: 40

Kup